Олимпиакос разби ПАОК с 3-0

22 Ноември 2010 / 00:11:32  Емануела Карастоянова
5614 прочитания

С 3-0 за бяло-червените завърши мачът между футболните отбори на Олимпиакос и ПАОК, който се игра на стадион Караискаки в Атина. Пред многобройна публика домакините показаха една добра игра с успешен край, макар и да започнаха срещата несигурно. Несигурно, защото първото полувреме мина под знака на атаките на ПАОК, който напълно владееше топката. Гостите упорито преследваха положения за гол и изтеглиха напред линията на атаката. Беше очевидно, че бяха дошли на Караискаки само за победа. Домакините за сметка на това се бореха се с явен проблем в линията на атаката, която се затрудняваха да изтеглят напред.

С резултата от тази вечер Олимпиакос все пак постигна целта си и в момента заема първо място във футболната класацията, макар и с един мач по-малко от останалите отбори. С един мач по-малко се намира в класацията и Ерготелис, но на двата отбора им предстои среща, в която Олимпиакос на всяка цена ще преследва победа.Така бяло-червените се изравниха с  вечния си противник Панатинайкос с 24 точки.

От началото на срещата Олимпиакос преследваше шансове за бърз гол. По време на 6-та минута Риера се опита да заплаши вратата на гостите, но топката излезе аут. Отговорът на ПАОК дойде по време на 17-та минута, когато Фотакис атакува Пардо, но последният отстрани топката. Домакините видимо се затрудняваха да си пробият път към вратата на Кресич. Така макар и да целяха незабавна атака, следващото положение за гол дойде по време на 25-та минута. До гол обаче така и не се стигна. Вместо това на игрището избухна разправия между Аврам Пападопулос и Зуела. Голът дойде по време на 37-та минута от шут на Миралас.

По-късно Гарсия и Ивич  атакуваха вратата на Пардо, но шутовете бяха далечни и не отбелязаха гол. ПАОК се опитваше да изравни резултата, но не успяваше.  Това беше и моментът, в който на игрището се разигра неприятна сцена, когато Ивич се сбори с Дуду и...плати за грешката си с жълта карта. Първото полувреме завърши с резултат 1-0.

След почивката Олимпиакос беше този, който контролираше играта. Нещата станаха още по-лесни за домакините, когато по време на 57-та минута Ивич удари сериозно Уртадо и получи втората си жълта карта за вечерта. Така играчът напусна игрището. С един играч по-малко отборът на ПАОК нямаше думата на Караискаки. По време на 72-та минута бяло-червените вкараха и втория си гол за вечерта. Изпълни го отново Миралас. За пореден път той разпали сърцата на многобройната публика. ПАОК се опита да атакува отново. По време на 86-та минута Муслимович заплаши Пардо, но последният отстрани топката. Две минути след това Ромендал вкара гол на Кресич и мачът завърши с 3-0 за домакините,  колкото и невероятно да изглеждаше това на играчите на ПАОК.

Ето и какво заявиха треньорите на пресконференция след края на този динамичен мач. Още с влизането си в залата Макис Хавос каза, че отборът му всъщност е победил през първото полувреме: „Резултатът от мача не свидетелства за качеството на играта. През първото полувреме създавахме положения за гол. Смятам, че до отстраняването на играча ни, ние бяхме по-добрите на игрището”.

Ернесто Валверде пък от своя страна заяви, че през първото полувреме Олимпиакос не е притискал достатъчно противника си. „И стина е, че имаме някои нови играчи, които не играят на едни и същи позиции и това ни оказва влияние. ПАОК беше много добър през първото полувреме, създаде ни доста проблеми. Имаше бързи атаки. През второто полувреме Олимпиакос игра една по-уравновесена игра и засили атаката... Всяка игра е различна. Винаги обаче между играчите на Олимпиакос и ПАОК има напрежение. Те се занимават един с друг, а не със спортната част от срещата”- заключи испанецът.

Категории: Олимпиакос ПАОК победа Ернесто Валверде спорт футбол