Олимпиакос победи Вулягмени на басейна в Пирея

05 Юни 2010 / 22:06:14  Емануела Карастоянова
1019 прочитания

С 9-6 завърши мачът по водна топка от А1  между мъжките отбори на Олимпиакос и Вулягмени, който се игра на басейна в Пирея. Бяло-червените направиха стъпка напред към финалите на А1, но отборът на Вулягмени определено ги затрудни. Гостите бяха достоен противник на постоянните шампиони на страната.

Срещата започна с „равен бой”. Вулягмени имаше много добра атака и силна защита, която домакините трудно пробиваха. Ако ли пък пробиваха, гостите не оставаха по-назад и им отвръщаха със същото. Така още по време на първите 8 минути мачът се превърна в истинско дерби. Олимпиакос не успя да излезе на глава с противника. Минутите завършиха с 2-2 и повод за размисъл в почивката...

Домакините започнаха втората серия с повече хъс. Пристъпиха към по-резултатни атаки, които благодарение на грешките в защитата на Вулягмени успяха да доведат до край. Бяло-червените намериха ритъма си и поведоха  макар и само с една точка.  Минутите завършиха с 2-1.

Поредните 8 минути не донесоха значителна полза на Олимпиакос. В тях той отново поведе с 1 точка, свидетелство, че двата отбора са почти равни противници. Колкото и това да не се хареса на треньора Вангелис Патерос отборът му не можа да се „развихри” на басейна. Тази минимална преднина, с която играчите се движиха, не им даде особено преимущество. Направи играта им напрегната и нервна. На моменти дори хаотична.

Последните 8 минути се оказаха решаващи за Олимпиакос.  Манолис Милонакис беше играчът, чийто гол беше донесе нужната преднина и... победа  на финала.

Отборите ще се срещнат отново в понеделник на басейна в Лемос.

Минути: 2-2, 3-2, 2-1, 2-1

Олимпиакос (Вангелис Патерос): Милонакис, Теодоропулос, Делакас, Кохилас, Афрудакис, Комадина, Схизас

Вулягмени (Янис Янурис): Бейли, Гунас, Мителудис, Елмисиан

Категории: Водна топка спорт Олимпиакос Вулягмени