Олимпиакос отпадна от финалите на Champions cup

09 Април 2010 / 21:04:59  GRReporter
879 прочитания

С 11-12 завърши мачът между женските отбори по водна топка на Олимпиакос и Кириси – Русия. Със загубата си тази вечер бяло-червените не успяха да се класират за  финалите на Champions Cup. Срещата между двата отбора беше извънредно трудна и не даде шанс на домакините за втора среща в Русия...

В първите 8 минути играта на Олимпиакос беше напрегната и нервна. Той имаше проблем с атаките – гъркините не успяха да доведат до край 3 положения за гол. Те имаха и явен проблем със страничната защита. Така на два пъти рускините успяха да спечелят преднина, а промяна в ситуацията имаше чак към края на минутите, когато Олимпиакос обърна резултата в своя полза и сетът завърши с 3-2.

По време на втория сет отборите се бореха усилено за предимство в резултата, който минаваше ту в полза на едните, ту в полза на другите. Така първото полувреме от мача завърши с 5-5 и остави в агония и двата отбора.

Третият сет започна със загуба от страна на Олимпиакос. С това напрежението на басейна определено се повиши. Изоставащата позиция подейства като студен душ на гъркините и те пристъпиха към нови атаки. Головете на състезателките Манолиудаки и Валкаи изравниха за пореден път резултата и така той стана 7-7. Последва дузпа изпълнена от Андонаку и повеждане с 1 гол от страна на гъркините. В края на сета обаче русините успяха да вкарат поредния гол като с това резултатът стана 8-8 и агонията отново беше на лице.

Нервите на бяло-червените определено бяха обтегнати. Те започнаха последния си сет с огромно напрежение и психическа умора. Проблеми имаше отново в защитата им. Рускините използваха тази слабост и атакуваха вратата. Глизина беше тази, която поведе отбора напред в резултата. Олимпиакос успя да догони Кириси, като резултатът отново стигна до инфарктното 10-10 и... ремис.

Допълнителният сет, който отборите играха беше и този, който се оказа решаващ за резултата – въпреки опитите си гъркините не успяха да поведат окончателно в резултата и така мачът завърши с 11-12 и отпадането им от четвъртфиналите.

Ето и как се формираха сетовете: 3-2, 2-3, 3-3, 2-2

Продължение: 1-0, 0-2

Олимпиакос (Харис Павлидис): Леодсини, Бартункова, Томашкович, Псуни, Манолиудаки, Аврамиду, Маврелу, Ятинг Сун, Андонаку, Баломенаки, Мораити, Феску

Кинеф Кириси (Александр Кабанов): Ковтуновская, Глизина, Прокофиева, Конух, Куроцкина, Глускова, Богданова, Кирилцева, Белиаева, Соболева, Укунева, Хохлова, Карнаух

Снимка: sport.gr

Категории: водна топка Олимпиакос Champions Cup спорт