Олимпиакос - Панатинайкос 3:0

08 Май 2010 / 22:05:35  Емануела Карастоянова
1198 прочитания

С 3-0 завърши мачът от финалите на А1 между мъжките волейболни отбори на Олимпиакос и Панатинайкос, който се игра на игрището Ренди в Атина. С резултата от тази вечер бяло-червените успяха да заличат загубата от предишната си среща с Панатинайкос. В този мач те не се затрудниха особено много да усетят вкуса на победата. Играха много активно и с хъс. Важен фактор со оказа и подкрепата на феновете им, които буквално бяха окупирали игрището. Особена заслуга за победата имаше Иван Милкович, който направи всичко възможно за да спечели отборът му. Не без значение беше и фактът, че зелените играха без ключовия играч Христофиделис. За гърка сезонът на практика свърши след като беше хванат в използване на забранени допинг вещества. Отсъствието му разбира се, повлия негативно върху зелените. Затова и тази вечер те играха без хъс, сякаш очакваха загубата. Нито за момент не успяха да заплашат с присъствието си домакините. Напуснаха игрището без нито един спечелен сет...

Началото на играта започна с леко превъзходство от страна на зелените. Домакините закъсняха да намерят ритъма.  „Събудиха” едва след като изостанаха с 2-7. Успяха бързо да наваксат загубата и поведоха в резултата с 15-12. Последва ново обръщане на резултата. Самика спечели точки за отбора си и двата отбора тръгнаха отново ръка за ръка в резултата.  Благодарение на силния си блок домакините успяха са поведат на края на сета с 25-23.

По време на втория сет ситуацията на игрището не се промени. И двата отбора бяха отново близко един до друг в резултата. Разликата рядко прескачаше 2 точки, което засили напрежението в мача. Благодарение на атаките на Джурич, Андреадис и Милкович Олимпиакос отново поведе.  Милкович беше в чудесна форма тази вечер и  довеждаше почти всички атаки до край. Сетът завърши с 25-21.

Домакините играха в същия дух и по време на третия сет. Активни и резултатни те не пропускаха шанс за точки. След като укрепиха блока си, шансовете за гостите да предприемат каквато и да било контраатака се изпариха... Сетът завърши с 25-15 за домакините.

Сетове: 25-23, 25-21, 25-15

Олимпиакос (Калмазидис): Кунари, Тисер, Андреадис, Джурич, Милкович, Стефану, Султанопулос, Кириазис, Кузунис

Панатинайкос (Казазис): Лаппас, Загумни, Агамез, Самика, Смарагдис, Хадзиантониу, Пападимитриу, Псарас, Дунас, Минудис