Олимпиакос - Арис 2:1

18 Април 2010 / 23:04:07  GRReporter
944 прочитания

С 2:1 за бяло-червените завърши мачът между футболните отбори на Олимпиакос и Арис, който се игра на стадион Караискаки в Атина. Победата над Арис за бяло-червените не беше лесна. В първите 10 минути те играха неуверено и напрегнато и не успяваха да  разиграят добре топката. Отборът на Арис  също не се включи добре в играта. Имаше проблем да намери ритъма си. Това съмнително начало беше съпътствано и от неприятна изненада от страна на фенове на Олимпиакос. Група запалянковци извън стадиона се опита да влезе на мача без билети и след грозни сцени на разправа полицията се принуди да ги разгони като използва   сълзотворен газ. За жалост това направи играта невъзможна. Димът стигна до стадиона като наруши видимостта и попречи на играчите да дишат нормално.  Така в 16-та минута се наложи мачът да бъде прекъснат.

След като ситуацията беше овладяна мачът започна отново. Този път обаче играта на бяло-червените беше по-жива от преди. Отборът играеше по-концентрирано и успя да намери правилния си ритъм. Резултатът не закъсня. По време на 32-та минута полякът Жевлаков вкара гол на гостите от удар с глава. Атмосферата на стадиона определено се оживи. След 11 минути гостите изравниха резултата. Гол на Олимпиакос вкара играчът Калво. Домакините не закъсняха да вкарат и втория си гол за вечерта. Вкара го в 50-та минута играчът Мареска. Така те отново поведоха в резултата и първото полувреме завърши с резултат 2:1 за тях.

Второто полувреме започна  динамично. И двата отбора играха с хъс и преследваха шансове за гол. В резултат на това топката се намираше ту пред вратата на Пардо, ту пред вратата на Сифакис. Олимпиакос имаше много добър шанс за гол през 12-та минута, но играчът Оскар не успя да използва фазата. Добър шанс за гол имаше и Торосидис по време на 21-та минута, но и той не завърши с желания резултат. Отборът на Арис не остана по-назад и също преследваше положения за гол. Като цяло обаче Олимпиакос беше този, който губеше най-много шансове за гол. На края на срещата Мареска и Луа-Луа изгубиха поредните добри шансове за гол. Но все пак домакините  успяха да спечелят трите точки, от които се нуждаеха за да започнат мачовете от фазата на play off с предимство...

Олимпиакос (Байевич): Пардо, К. Пападопулос, Доми, Оскар, Диого, Леонардо, Жевлаков, Мареска, Пандос, Галициос, Луа-Луа, Г. Пападопулос, Ковач, Торосидис

Арис (Ектор Раул Купер): Сифакис, Арано, Кулухерис, Роналдо Гиаро, Калво, Нето, Фернандес, Джонсън, Аравидис, Мерием, Коке, Хавито, Вангели, Притас

Снимка: sport24.gr

Категории: Олимпиакос Арис футбол спорт победа Атина стадион Караискаки СЕФ