Олимпиакос - АЕК 2:1

02 Май 2010 / 21:05:36  Емануела Карастоянова
956 прочитания

С резултат 2-1 завърши мачът от втория кръг на плей-офите между футболните отбори на Олимпиакос и АЕК, който се игра на стадион Караискаки в Атина.

Както всеки път така и сега срещата между двата отбора достави силни емоции и красива спортна гледка. И двете страни желаеха силно победата. АЕК преследваше голове за да се класира за следващия кръг, а Олимпиакос за да заеме първа позиция в класацията на плей-офите. След загубата в мача с отбора на Арис, победата за бяло-червените тази вечер беше цел номер едно.

Домакините започнаха играта динамично. Те имаха добри подавания и като цяло контролираха топката. Първия си гол за вечерта бяло-червените вкараха още в 10-та минута. Изпълни го играчът Мелберг чрез удар с глава. Последваха няколко опита за гол от страна на гостите, но не завършиха с успех. Отговорът на жълто-черните дойде по време на 22-та минута, когато играчът Дзибур вкара топката във вратата на Никополидис и с това изравни резултата. От този момент насетне напрежението на стадиона се покачи. Домакините целяха на всяка цена да поведат отново в резултата. В 32-та минута опит за гол направи полякът Жевлаков, но топката се удари в гредата.  Минути след това Жевлаков направи и поредните си опити за гол, но и те бяха неуспешни, завършваха или с аут или с греда. След 35-та минута ритъмът на играта видимо се забави. Играчите не  издържаха на темпото. По време на 43-та минута замаяни от забавения  ритъм гостите допуснаха до вратата си Ензо Мареска, който вкара гол с глава и доведе резултата до 2:1.

Второто полувреме започна с още по-динамична игра от страна на домакините. Към опити за гол пристъпи  Луа-Луа. Въпреки, че играчът имаше бърз и силен шут, топката попадаше извън вратата. Първия си опит за гол от второто полувреме жълто-черните отбелязаха през 14-та минута, когато Манолас насочи топката с глава към вратата на Никополидис.  Добър опит за гол направи и Немет през 18-та минута. През 22-та минута последва опит и от страна на Кафес. Той отправи топката с глава към вратата, но Никополидис я спаси. Това беше и моментът, в който АЕК се намери най-близо до победата. През 24-та минута последва поредният опит за гол изпълнен от Немет, но топката се удари в гредата.

След атаките на вратата на бяло-червените, мишената се премести отново пред вратата на Саха.  През 32-та минута Луа-Луа за пореден път направи своя опит за гол, но топката отиде право в краката на вратаря. Минута след това Оскар атакува вратата на гостите, но топката се удари в гредата.

Олимпиакос (Божидар Бадович): Никополидис, Мелберг, А. Пападопулос, Жевлаков, Раул Браво, Дуду, Мареска, Датоло, Оскар,Луа –Луа, Дарбисир

АЕК (Душан Байевич): Саха, Кафес, Араухо, Херси, Майсторович, Дзибур, Яхич, Макос,  Лагос, Манолас, Скоко

Снимка: sport24.gr

Категории: Олимпиакос АЕК Караискаки футбол спорт