Олимпиакос- Маруси 69-53

16 Май 2010 / 22:05:48  Емануела Карастоянова
1208 прочитания

С 69-53 за бяло-червените завърши мачът между баскетболните отбори на Олимпиакос и Маруси, който се игра на игрището СЕФ в Атина. Мачът се игра в рамките на плей-офите на А1 и донесе резултат 1-0 от полуфиналите за Олимпиакос. Това беше и първата среща на отбора след участието му във Файнъл Фор на Евролигата.

Тази вечер бяло-червените не играха в пълен състав. От игрището поради травми отсъстваха Чилдрес и Василопулос. Въпреки това отборът не се затрудни да пробие защитата на Маруси и да атакува коша. Олимпиакос започна играта си много динамично. Теодосич и Схорцианитис бяха тези, които дадоха старт на мача като спечелиха точки и поведоха в резултата с 11-5. Отборът на Маруси определено се затрудняваше да намери път до коша на домакините, а когато това се случваше ръка на защитник изведнъж отнемаше топката. Така до края на първите 10 минути Олимпиакос запази преднина в резултата, която стигна дори 23-15.

През следващите 10 минути ритъмът на играта спадна. Маруси успя да намали разликата в резултата. Най-голяма заслуга за обрата, който взе играта имаше Кис, който с чудесни технически умения си пробиваше път към коша на домакините. Към края на сета Олимпиакос най-сетне успя да си възвърне преднината. Сетът завърши с 39-29. Силата на домакините тази вечер беше в ръцете на Папалукас и Бурусич. Те бяха играчите, които донесоха най-много точки на отбора. Силни акции, от които домакините печелеха точки организира и Скуни Пен.

Маруси не се предаваше. По време на последния сет се бореше „с нокти и зъби” за обрат в резултата. Домакините обаче задържаха преднината без проблем, която рядко падаше под 10 точки.  По време на третия сет те напреднаха още повече и доведоха разликата до 15 точки, с което си осигуриха желаното завършване на мача. С това надеждите на Маруси окончателно се изчерпаха. Благодарение на атаките на Папалукас бяло-червените стигнаха до 69-53.

Олимпиакос (Янакис): Папалукас, Пен, Папаниколау, Вуишич, Бевърли, Бурусич, Теодосич, Клейза, Маврокефалидис, Слукас, Глиниадакис, Схорцианитис

Маруси (Бардзокас): Кубурас, Кис, Лукас, Пелеканос, Батис, Хоман, Надзфей, Мавроидис, Калатис, Аригбабу, Кентал, Каймакоглу

Категории: Олимпиакос Маруси А1 плей офСпортБаскетбол