Олимпиакос-Панатинайкос 3:2

10 Май 2010 / 21:05:51  Емануела Карастоянова
1079 прочитания

С 3-2 за бяло-червените завърши мачът от финалите на А1 между волейболните отбори на Олимпиакос и Панатинайкос, който се игра на игрището в Глифада. С победата си от тази вечер отборът на Олимпиакос натрупа преднина 2-1. От титлата шампион на страната го дели само една стъпка.

Срещата между двата отбора беше изключително динамична. Въпреки, че зелените играха на свой терен с огромната покрепа на стотици разпалени фенове, те не успяха да постигнат желания резултат. Загубата им се дължи частично и на ново попълнение в отбора. Те дадоха максимума от себе си и бяха твърде близко до победата. Липсата обаче на ключовия играч Христофиделис си каза думата...

Отборът на Олимпиакос игра с жар и много воля. На моменти губеше, но определено не падаше духом. Продължаваше борбата, която наистина  малко нерви биха издържали...

Мачът започна с натрупване на преднина от страна на гостите. Те започнаха една много динамична игра с премислена атака. И тази вечер в много добра форма бяха  играчите Джурич и Милкович. Зелените от своя страна направиха много грешки. Това помогна на гостите да спечелят преднина.  Агамез и Самика бяха тези, които на края на първия сет наваксаха частично резултата. Сетът завърши с 25-21 за гостите.

Вторият сет започна с видима промяна в нагласата на домакините. Те поемаха по-добре топката и елиминираха грешките от предишния сет. Поведоха с 16-12. Спечелената преднина от страна на зелените подейства обаче като студен душ на Олимпиакос. С атаки от силен сервис той успя да си възвърне загубената позиция и да спечели отново преднина. Но ето, че настъпи нов преврат в резултата. Зелените на чело с Агамез пак настигнаха и задминаха гостите. Сетът завърши с реузултат 25-27 за гостите.

По време на третия сет зелените показаха една изключително мотивирана игра. Въпреки, че започнаха слабо и с голяма разлика в резултата методично и с огромно желание, те наваксаха и дори задминаха бяло-червените. Така с много хъс и всеотдайност те успяха да спечелят сета, който завърши с резултат 25-23.

По време на четвъртия сет отново  гостите бяха тези, които направиха своята революция на игрището. Те отново се показаха във формата, в която бяха в началото на играта и успяха да спечелят сета, като с това се наложи на отборите да играят тай брейк. В изключително драматичната последна част и двата отбора вървяха ръка за ръка в резултата...  Бяло-червените бяха тези, които имаха последната дума обаче...  Сетът завърши с 15-10 за гостите.

Панатинайкос (Казазис): Лапас, Загумни, Агамез, Самика, Смарагдис, Хадзиантониу, Пападимитриу, Псарас, Донас, Минудис,

Олимпиакос (Калмазидис): Кунари, Тисер, Андреадис, Джурич, Милкович, Калдейра, Стефану, Султанопулос, Кириазис, Кузунис

Категории: Панатинайкос Олимпиакос А1 волейбол финали спорт