Олимпиакос-Арис 0:0

17 Май 2010 / 00:05:02  GRReporter
950 прочитания

С 0-0 завърши мачът от плей-офите между футболните отбори на Олимпиакос и Арис, който се игра на стадион Караискаки в Атина. Резултатът от тази вечер свидетелства сам за себе си и застрашава  бяло-червените да заемат едва четвърта позиция във фазата на плей-офите.

И двата отбора играха тази вечер без хъс. На играта определено й липсваше ритъм, а фактът, че на игрището бяха отбелязани само 5 фаула свидетелства за крайната монотонност на срещата. Отборът, който имаше по-силно присъствие беше все пак Олимпиакос. Благодарение на единични играчи като Дуду и Пантос, които се опитваха да раздвижат топката, домакините поддържаха  дух. Пантос беше играчът, който създаде положение за гол по време на 31-та минута. Оскар отправи топката с глава към вратата, но в последствие тя излезе аут. За унилата атмосфера допринесе и фактът, че тази вечер на игрището присъстваха само 8 хиляди фенове. Това е рекордно нисък брой в историята на отбора. По време на 38-та минута настъпи и фаталният момент за домакините. Полякът Жевлаков получи червена карта и напусна игрището. Олимпиакос продължи играта си с 10 играча и още по-малки шансове за гол. Може да се каже все пак, че до края на първото полувреме домакините бяха по-активните на стадиона. Въпреки хаотичната им игра и слабия ритъм те владееха топката по-добре отколкото отборът на Арис.

Второто полувреме започна сякаш с по-голям ентусиазъм от страна на Олимпиакос. Отборът промени тактиката си и се опита да играе от краищата на игрището като се опитваше да създаде предпоставки за  положение за  гол.

Арис продължаваше да бъде блокиран. Не успяваше да овладее топката и всеки един от шансовете за гол завършваше в краката на защитниците на Олимпиакос. По време на 35-та минута Насути получи втора жълта карта и с това напусна игрището като остави отбора си също с 10 играчи. След срещата с отбора на Олимпиакос  на Арис не му остава нищо друго освен да изиграе последния си мач от фазата на плей-офите  с  ПАОК...

Категории: Олимпиакос Арис А1 плей офСпортФутбол