Маркос Пагдатис отпадна от полуфиналите в Дубай

28 Февруари 2010 / 00:02:24  GRReporter
997 прочитания

Въпреки огромното си желание и усилената борба Маркос Пагдатис не успя да се класира за финалите на международния турнир по тенис в Дубай.  Кипърският състезател, който в момента е на 37-мо място в света  отпадна от сърбина Новак Джокович в мач продължил почти три часа. Пагдатис успя да спечели първия сет със 7:6 в тайбрейка като показа една много добра и технически издържана игра. За жалост така беше само в началото на срещата.

По време на втория сет сърбинът победи  с 6:3, а най-голяма беше  борбата по време на третия сет, когато Джокович спечели с 6:4.  Това беше една изключително важна среща,  която трябваше да класира Пагдатис за финалите на международния турнир. Той определено е неудовлетворен от срещата  си със сръбския  противник и пред журналисти заявява, „че е много ядосан, тъй като не е успял да оползотвори  нито един от шансовете, които е имал по време на срещата”.  Джокович от своя страна коментира мача като казва, че въпреки  победата си не е доволен от  многобройните направени грешки, а също така и от сервиса си. И двамата тенисисти бяха много близко до победата, но решаващи за крайния резултат се оказаха детайли и статистически  данни.  Въпреки, че Пагдатис имаше 7 аса, а Джокович само 5, той отбеляза по-ниски проценти в първия сервис (52% за разлика от неговия  противник, който имаше 60%). Освен това Джокович спечели повече точки по време на първия сет -33/48, а Пагдатис - 46/66. Срещата на двамата тенисисти от полуфиналите на международния турнир в Дубай беше определено трудна.  Целта на Джокович беше да стане първия играч в света, след Роджър Федерер спечелил два пъти  големия  турнир.  Пагдатис и Джокович се срещат за четвърти път на полуфинали и всичките им досегашни  срещи са завършвали с победатата на сърбина.  За първи път те се състезават през 2007г. в Рим, когато Джокович победи с 2:0. Втората среща на двамата тенисисти е по време на гран слам в Уимбълдън пак през 2007г., когато сърбинът печели с 3:2, а третата  по време на грам слам в Австралия през 2009г., когато той победи с 3:1. До полуфиналите на турнира в Дубай Маркос Пагдатис стигна след като победи германеца Микаел Берер (56-ти в света) с 2:0 сета в мач продължил едва  99 минути. Загубата  от Джокович и отпадането му от полуфиналите в международния турнир идва след неуспеха му в  Australian Open, където се наложи да прекъсне мач и да напусне игрището поради сериозна травма в рамото.

Категории: Маркос Пагдатис загуба Джокович ДубайСпорт