Мачът с Русия се оказа фиаско за гръцките баскетболисти

02 Септември 2010 / 23:09:16  GRReporter
1233 прочитания

С резултат 69-73 завърши срещата между баскетболните отбори на Гърция и Русия. На игрището в Анкара гръцките национали показаха лош имидж, а загубата им ги класира на трето място в трета група. С това те избегнаха нокаут мачовете с Америка и Испания. Ще се срещнат с Испания обаче в 16-та.

Представянето на страната беше особено проблематично и породи доста въпроси. Същите, които възникнаха след загубата от Турция. Гърция отново имаше  проблеми с атаката  и със защитата, играчите бяха със слабо присъствие на паркета. Руснаците успяха да спечелят значителна преднина още в началото на мача. Те играха динамично  и благодарение на „рехавата” защита на противника за 8 минути спечелиха 16 точки. Принос за щастливия старт имаха главно играчите Мозгов и Зуканенко. Гърците, които се затрудняваха да намерят ритъма си, почти не можеха да си пробият път до коша на Русия. Така за 8 минути те спечелиха едва 4 точки...  Първата четвърт завърши с резултат 10-20.

Слабото си начало от първата четвърт националите компенсираха частично във  втората. Те пристъпиха към атака и успяха да секнат амбициите на руснаците за победа. След като на игрището влезе Каймакоглу, Гърция намали разликата до 5 точки. Последваха 5 минути без кош за руснаците и... надежди за синьобелите. След точките на Схорцианитис националите поведоха за първи път през мача с 22-20. За жалост поледваха нови грешки от тяхна страна и предимството отново се заличи. Минутите все пак завършиха с 30-30 и вяра,че Гърция все пак ще успее да навакса 10-те точки разлика в резултата.

Надеждите обаче не се оправдаха. В по-нататъшната си игра Гърция показа един наистина съмнителен имидж. Игра отпуснато, без конкретен план на паркета и най-лошото... отново без защита. Русия не се поколеба да използва този слаб момент и спечели още 16 точки преднина. Играчът Мозгов си устрои малък „празник” сред полузаспалата защита на Гърция. Националите се опита да спаси Перпероглу, но Каун  се „погрижи” да запази преднината на Русия. Разликата в резултата стана по-малка от 10 точки, когато Диамантидис успя с 5 последователни шута да доведе резултата до 58-66. Фриджон обаче кръстоса окончателно плановете на синьобелите. С  незабавен шут за три точки той даде на гърците да разберат, че за промени на парекета е вече късно...

Минути: 10-20, 30-30, 43-59, 69-73

Категории: Русия Гърция световно първенство баскетбол Анкара фиаско загуба спорт