Купата на Гърция е зелена!

25 Април 2010 / 00:04:53  Емануела Карастоянова
1142 прочитания

С 1:0 и купа на Гърция за зелените завърши мачът между футболните отбори на Панатинайкос и Арис, който се игра на стадион ОАКА в Атина.  Зелените постигнаха осми  дабъл, първия от 2004 година насам. Победата и огромната  радост на отбора на Панатинайкос беше в противовес на разочарованието на отбора на Арис, който за четвърти пореден път беше на една крачка от това да спечели купата, но въпреки положените усилия не успя. Огромно беше и разочарованието  на 25 хиляди фенове, дошли да подкрепят отбора си.  Така вече 40 години от  историята си Арис остава без титла...

Въпреки загубата си Арис започна играта на ниво. Играчите не успяваха да създадат добри шансове за гол, но защитата блокираше успешно топката на зелените и с това анулираше всеки шанс за гол.  Арис определено имаше по-голям контрол върху топката и по-силно присъствие на игрището. Подаванията на зелените не винаги бяха координирани и като цяло в първото полувреме им липсваше  целенасоченост.  Макар и на свой терен те не можеха да намерят лесно ритъма си, пропускаха ценни шансове. Силната защита на гостите усложни ситуацията.   Домакините не можеха да пробият  защитата на противника  и така не им остана друга алтернатива освен да атакуват от разстояние. Това обаче правеше целта още по-трудна. Сисе се затрудняваше да поеме топките, които идваха от далече.

Шансове за гол и двата отбора имаха по време на 22-та и 15-та минута. По време на 22-та минута Сифакис спаси топката от шут на Салпингидис и Нинис. През 25-та Дзорвас спря топката в движение от шут на Насути.  Не липсваха разправии и нерви на игрището. По време на 40-та минута Лето фаулира Мерием, за което получи и жълта карта. Първото полувреме завърши с  резултат 0:0.

Второто полувреме от играта започна с подобен ритъм.  Отборът на Арис обаче беше с по-слаба защита.  Домакините използваха този шанс и поеха играта под свой контрол. В 18-та минута гол на гостите вкара Лето. Преднината, която голът даде на зелените беше не само в резултата, но и в психическото им състояние. След гола на Лето двамата треньори направиха промени в съставите. На мястото на Нинис на игрището влезе Марино, а  на мястото на Мерием - Хавито.

Последните минути на мача бяха изпълнени с драматизъм. Атаката на Арис се целеше постоянно във вратата на Дзорвас.  Нападателят Коке направи няколко опита за гол, най-добрият от който в 31-та минута, но топката излезе аут.

Въпреки опитите си да изравнят резултата, пресата от гола на зелените се оказа прекалено силна.  Арис остана за пореден път без купа...

Снимка: sport24.gr

Категории: Панатинайкос Арис купа на Гърция hellas on line спортФутбол