Измъчена победа на Панатинайкос над Панелиниос

23 Май 2010 / 23:05:50  Емануела Карастоянова
1071 прочитания

С резултат 75-65 за зелените завърши мачът от фазата на плей-офите между баскетболните отбори на Панатинайкос и Панелиниос. Победата от мача класира зелените за финалите на първенството, където те ще се срещнат с най-големия си противник, отбора на Олимпиакос.
Въпреки крайния резултат Панатинайкос не започна играта обещаващо. Той се остави на атаките на Панелиниос, който не се поколеба да започне надпреварата на паркета. Така макар и на чужд терен гостите бързо успяха да натрупат преднина. Когато след кошовете на Смит резултатът стигна 9-13 треньорът на зелените прекъсна играта като поиска тайм аут. Следващото влизане на зелените в играта беше по-резултатно. Те намериха ритъма си и догониха и задминаха гостите в резултата. Гостите обаче продължаваха да атакуват коша на зелените. Точки на Харалампидис доведоха резултата до резултат 18-17. Последваха напрежение на игрището и минути, които траеха без край. Отборите вървяха ръка за ръка в резултата. Играта на зелените стана нервна и неиздържана. Напрежението ескалира още повече, когато играчът Вуюкас вкара кош, с който Панелиниос поведе с 19-18... По време на 15-та минута резултатът стигна кризисното 22-22. Следващата серия беше неуспешна за отбора на Панатинайкос, който отново изостана в резултата, този път с цели 5 точки. Малко преди края на първото полувреме Николас успя да намали разликата на 31-32.

Второто полувреме донесе на зелените положителни промени. Играчите се намираха в по-добра психологическо състояние и преследваха точки с повече хъс. В една динамична игра след тройни точки на Спанулис и Фоцис те успяха да натрупат желаната преднина. Не трая дълго обаче радостта им. Панелиниос продължаваше да бъде извънредно активен на тази вечер. След точки на Папамакариос резултатът достигна 41-40... Оказа се, че отборите отново ще вървят ръка за ръка, а срещата ще се превърне в дълго и напрегнато дерби. Последваха нови атаки от страна на зелените и от страна на гостите. Така по време на 30-та минута разликата отново „заседна” на 1 точка (53-52)...

Играчът Ясикиевициус беше този, който извади отбора от омагьосания кръг. С атаки от линията за 3 точки той успя да поведе Панатинайкос и така по време на 33-та минута домакините поведоха с 62-56. Нов кош за 3 точки на играча Батист помогна на зелените да изпреварят Панелиниос с цели 11 точки.

Ето как се формираха сетовете: 18-17, 31-32, 53-52, 75-65

Панатинайкос(Обрадович): Шерматини, Тепич, Спанулис, Перпероглу, Батист, Фоцис, Ясикиевициус, Николас, Царцарис, Диамантидис, Пекович, Калатис

Панелиниос(Зурос): Ксантопулос, Папамакариос, Харалампидис, Калайдзис, Колокас, Смит, Петрулас, Кободиатас, Блекни, Цакалерис, Дейвис, Вуюкас

Категории: Панатинайкос Панелиниос спорт баскетбол плей оф