Холандският Аякс накара ПАОК да се прости с надеждите си за Champions League

05 Август 2010 / 00:08:57  GRReporter
1010 прочитания

С резултат 3:3  завърши мачът между футболните отбори на ПАОК  и Аякс, който се игра на стадион Тумба в Солун. Въпреки, че срещата  беше зрелищна и динамична, резултатът накара домакините да се простят с надеждите си за по-нататъшно  участие в Champions League.

Срещата започна със силно желание от страна на гостите за бърз гол. В първите минути на мача те имаха два доста добри шанса да постигнат целта си. В крайна сметка не успяха да вкарат топката в противниковата врата. През 8-та минута играчът Линдгрен се опита да вкара гол, но ударът свърши в  гредата. Следващият опит беше през 12-та минута от удар с глава на Суарез, но този път топката излезе аут. Атаките на холандските гости накараха домакините да се събудят. След краткия студен душ ПАОК пристъпи към  първите си опити за гол. През 14-та минута Салпингидис беше на една крачка от повеждане в резултата, но шутът му в не премина линията на вратата. Неуспешния опит за гол поправи само след две минути играчът Вейриня. В 16-та минута  той прати топката във вратата на противника и с това даде начало на борба, превърнала се накрая в агония. ПАОК имаше още един много добър шанс по време на 28-та минута, когато в центъра на играта се озова отново Вейриня. За жалост шута му беше прекъснат от вратаря Стекеленбург. До края на първото полувреме холандците се опитваха да изравнят резултата, но това така и не им се отдаде. Първото полувреме завърши с резултат 1:0 за домакините.

Второто полувреме започна със сериозни грешки от страна на ПАОК. Несъществуващата почти защита стана причина холандският отбор  лесно да си прокара път към вратата и да вкара цели... 3 гола. По време на 48-та минута отново играчът Суарез направи опит за гол, но този път успешен. Само две минути по-късно холандците отбелязоха и втория си гол за вечерта, вкаран от Де Юнг. Кулминационната точка настъпи по време на 53-та минута, когато от фаул на Линдгрен холандците вкараха и третия си гол.

Въпреки фаталния обрат, който взеха нещата ПАОК не се отказа да се опитва да обърне резултата. По време на 55-та минута Салпингидис стопли замръзналите сърца на феновете и доведе резултата до 2-3. Вкараният гол беше първият с цветовете на ПАОК откакто играчът се завърна в отбора си.

Суарез продължаваше да преследва шансове за гол. Много добри такива имаше по време на 67-та и 71-та минута. Чудесен шанс за гол домакините имаха отново по време на 86-та минута. Шанса беше пропуснат от Ивич. По време на 89-та минута шанс за гол пропусна и Салпингидис. По време на 90-та минута Ивич успя най-после да вкара гол, но това вече не можеше да промени нищо. ПАОК отпадна от Champions League.

Категории: ПАОК Аякс футбол Тумба равен Champions League Салпингидис Ивич спорт футбол