flag_bg flag_gr flag_gb

Гръцките футболни национали с победа над Латвия

09 Октомври 2010 / 00:10:42  Емануела Карастоянова
1229 прочитания

С 1:0 завърши мачът от предквалификационните кръгове за Euro 2012 между футболните отбори на Гърция и Латвия, който се игра на стадион Караискаки в Атина. Синьобелите извоюваха мечтаната победа,  получиха 3-те ценни точки и се наредиха на една позиция с отбора на Грузия. Не бяха обаче чак толкова... U2, колкото треньорът Фернандо Сантос заяви, че ще бъдат броени дни преди мача.  Отборът изпусна цял чувал с шансове за гол, особено през първото полувреме.

Срещата започна със силна  игра и на двата отбора, като леко превъзходство имаха домакините. Тон за борба дадоха все пак гостите, които още по време на 3-та минута направиха първия си опит за гол. Домакините се „включиха” в играта по време на 9-та минута с двоен опит за гол. Топката към вратата на Латвия отправиха Самарас и Нинис, но струпалата се пред  вратаря  Ванинс защита беше плътна като стена... Минута след това своя опит за гол направи и Карагунис,който тази вечер отбеляза 100-то си участие с фланелата на националите. Две минути по-късно към атака пристъпи Самарас, но топката отново попадна в телата на латвийската защита. Последваха два нови опита за гол от страна на Латвия. Броени минути по-късно към атака пристъпи отново Смарас, но топката излезе аут. Гостите атакуваха отново по време на 23-та минута,  Сифакис обаче беше на „страж”.  Самарас отново атакува от лявата страна вратата на Латвия, но и този път не успя да пробие плътната защита. Въпреки всичко играчът показа една наистина много хубава игра, беше изключително активен и даваше  всичко от себе си на игрището.

Реална заплаха от страна на Латвия се появи  по време на 43-та минута. Вербаковскис нахлу опасно в територията  на Сифакис, но Пападопулос и Дзавелас парираха атаката на латвиеца. Първото полувреме завърши с резултат 0:0.

Второто полувреме започна с напрежение, което се усещаше силно на игрището. Домакините  целяха на всяка цена да се наложат. Опит за гол направи по вереме на 54-та минута Карагунис, топката излезе аут.

Облекчението дойде по време на 57-та минута, когато Торосидис вкара топката във вратата на Ванинс.  Победата беше факт и домакините продължиха играта си с видимо приповдигнато настроение. Те създаваха нови положения за гол. Добри опити за гол направиха Карагунис, Митроглу и Кацуранис.  Атаките на Гърция траеха на практика до края на полувремето. Последният добър опит за гол беше на играча Дзиолис, но топката се озова в ръцете на Ванинс.

Категории: Гърция Латвия национали Euro 2012 победа предквалификации мач спорт футбол