Гърция победи Испания в драматичен мач на басейна в Алимос

14 Юни 2010 / 01:06:27  GRReporter
1022 прочитания

Стъпка към класирането за финалите на World League направи женският националнен отбор по водна топка на страната. В драматичен мач гъркините се наложиха над отбора на Испания с 16-14. Предимството си те успяха да спечелят в края на срещата с дузпи. Четвъртият и последен мач от първия кръг на квалификационните фази  отборите играха на басейна в Алимос в Атина.

Гърция започна мача с по-слаба игра в сравнение с испанския си противник. По време на първите 8 минути момичетата се затрудняваха да намерят правилния ритъм. Те не организираха добра атака си, а освен  това те имаха проблем със защитата. Така те дадоха възможност на гостите да поведат с 3-2.

Вторят период беше изключително успешен за Гърция. Момичетата се мобилизираха и за броени минути успяха да надвият испанския си противник. С шеметна игра те разбиха защитата му и блокираха всякакви планове за съпротива. Голвете бяха 4... испанките се оказаха съвсем неподготвени за изненадата, която вторият период донесе. Те не успяха да предотвратят нито един от головете. На стреса в басейна на Алимос се поддаде и вратарката на отбора Естер. Испанката не успя да спаси серия от топки. С резултат 4-0 от във втория период Гърция поведе с 6-3.

В третия период отново лошият късмет на гъркините беше на  лице. Те се върнаха към предишния си имидж и отново бяха надвити от  противника си. Испанките използваха  момента на слабост на домакините и пристъпиха към масирани атаки. В този и следващия периос играчката Месегер беше тази, която помогна на гостите да наваксат  разликата в резултата. Напрежението в басейна се повиши. Отборите вървяха ръка за ръка в резултата.  Ангелики Геролиму помогна Гърция да поведе в резултата с 11-10. Веднага след това обаче Месегер атакува и отново изравни...

Победителят от последния мач на фазата можеше да се определи само от дузпи. Биха ги играчките Антонаку, Лиоси. Аврамиду, Геролиму, Рубеси. Испанките от своя страна атакуваха в лицето на Пареха, Месегер, Гарсия, Еспар.

След  мача от неделя Гърция се нареди на първо място с 11 точки, второ зае Холандия с 9, трето Испания със 7, четвърто Франция с 3 и пето ЮАР с 0.

Гърция (Морфесис) Цури, Цукала, Кутели, Псуни, Лиоси, Аврамиду, Асимаки, Рубести, Геролиму, Манолиудаки, Андонаку, Соланаки

Испания (Ока): Естер, Тараго, Еспар, Ретио, Ортит, Пареха, Миранда, Пена, Диаз, Месегер, Гарсия, Батс, Бугало.

Категории: водна топка Алимос Испания Гърция World LeagueСпорт