Гърция отпадна от Световното по баскетбол в Анкара

04 Септември 2010 / 23:09:42  GRReporter
1462 прочитания

Със  72-80 завърши мачът от Световното първенство по баскетбол между  отборите на Гърция и Испания. Срещата с отбора на Испания определено затрудни гърците , но въпреки всичко надеждите на страната да се класира за по-нататъшните фази на първенството „горяха” до последния момент. Моментни грешки и загуба на концентрация във финала на мача се оказаха обаче фатални за синьобелите...  Със  загубата си от тази вечер те отпаднаха окончателно от  първенството, а победителката Испания се класира сред осмината най-добри в Анкара.

В началото на срещата Гърция показа, че не се страхува от противника си. Въпреки,  че още на самия старт Испания показа силата си, Гърция влезе в играта като равностоен противник. По време на 4-та минута благодарение на Гарбахота испанците поведоха в резултата и дадоха началото на един... труден мач. Гърците се изправиха бързо на крака, наваксаха загубата и дори спечелиха преднина  от  17-11. В последните минути на първата четвърт обаче испанците се разправиха с вдигналия глава противник като вкараха в играта Гюл и Лопес. Спечелиха минутите с  22-19.

По време на втората четвърт защитата на испанците се засили. Играчът Васкез се развихри на паркета и испанците покачиха разликата на 7 точки. Никос Зисис успя да спаси гръцкия отбор и доведе разликата до 1 точка. Така напрежението отново се покачи. В този кризисен момент Наваро пое щафетата на своя отбор и испанците отново спечелиха преднина, 6 точки. Втората четвърт завърши с резултат 37-31 за испанците.

Третата четвърт започна много добре за Гърция. Със серия от 7-0 отборът успя отново да догони испанците и да спечели преднина 38-37. Напрежението отново беше на върха си, а и в продължението на срещата имаше много емоции. Гръцките национали  за пореден път изравниха резултата и спечелиха цели 6 точки преднина. В много добра форма по време на минутите бяха Никос  Зисис и Димитрис Диамантидис.

Отговорът на испанците не се забави. Играчите Гюл  и Лопес отново създадоха сериозни проблеми на Гърция и с една серия от 0-7 поведоха с 52-51 по време на 30-та минута. През последната четвърт стремежа на испанците да поведат в резултата секна  Димитрис Диамантидис. Така по време на 35-та минута разликата отново беше само  1 точка и... играта на нерви продължаваше.

Гърция не издържа дълго на тези инфарктни положения. Националите се разконцентрираха и в продължение на 2 минути подариха на испанците  7 точки. Играта се изплъзна от ръцете им, а с това и класирането им за следващия кръг. На края  Спанулис намали разликата до 4 точки, но минута преди финала с няколко точни попадения в коша на Гърция испанците си осигуриха победата.

Категории: Световно първенство баскетбол гръцки национали Испания загуба Турция Анкара