Гърция направи равен с Грузия като домакин за квалификациите за Euro 2012

04 Септември 2010 / 00:09:10  Емануела Карастоянова
1336 прочитания

С резултат 1:1 завърши мачът от класификационните кръгове за Euro 2012 между футболните отбори на Гърция и Грузия, който се игра на стадион Караискаки в Атина. С резултата си от тази вечер гръцките национали загубиха две ценни точки и показаха, че имат нужда от време за да свикнат с промените, които новият треньор Фернандо Сантос налага на игрището. Освен времето друга важна предпоставка за да се класират за стадионите на Полша и Украйна е, разбира се, тежкият труд.

Мачът започна по възможно най-лошия начин за Гърция. Гол на националите още в 3-та минута вкара играчът Иасвили. Грешка в защитата на практика  „отвори вратата”  на домакините за бърз гол и ги постави в неудобното положение да гонят грузинците в резултата на практика до края на мача. Минута след „поражението” последва неуспешен опит  за гол от страна на Спиропулос. Колкото повече минаваше времето толкова повече целта на домакините да вкарат гол изглеждаше все по-невъзможна. Те се дезорганизираха и започнаха да играят нервно и хаотично. Имаха проблем с подаванията на топката, която не стигаше до вратата на Ревишвили, а беше отнемана без особено затруднение от грузинските защитници. Добро положение за гол имаше по време на 39-та минута, когато Салпингидис отправи топката със силен шут към вратата на противника, но в последствие тя се озова извън мрежата. 3 минути след това Авраам Пападопулос повтори опита на домакините, но Ревишвили отстрани топката. Първото полувреме завърши с резултат 0:1.

През второто полувреме Гърция представи по-добър имидж. Домакините влязоха по-динамично на игрището и упорито преследваха положения за гол. Този път успяха да пробият грузинската защита и шансовете за гол заваляха като дъжд. Един от най-големите беше на Салпингидис. През 52-та минута той се опита да вкара гол на вратаря, но топката се заби в краката му, а самият Салпингидис „заседна” в гредата на вратата. Две минути след това той и Самарас съзададоха поредното положение за гол, но и то се оказа неуспешно. Опасни разигравания на топката пред грузинската врата имаше и през  68-та минута. Очакваният гол дойде обаче по време на 73-та минута и беше дело на Спиропулос.  След този кратък момент на радост домакините се „заловиха” да преследват още шансове за гол. Пред вратата на Грузия със силна атака по време на 75-та минута се озова Кацуранис. Гостите пристъпиха към контраатака веднага, но Сифакис не се даде повече. Шансове за гол синьобелите отбелязаха по време на 88-та минута, когато целият стадион се вдигна на крака и по време на 90-та. До последната минута обаче резултатът остана непроменен...

Следващия мач от класификационните кръгове за Euro 2012  Гърция ще играе на 07.09.2010 с отбора на Хърватска.

Категории: национали Гърция Грузия класификация Euro 2012 мач спорт футбол