• warning: array_reverse() expects parameter 1 to be array, null given in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 294.
  • warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/html/grreporter/sites/all/modules/GRGalleria_extra/GRGalleria_extra.module on line 296.

Гърция изживя още една звездна нощ

04 Май 2009 / 16:05:47  GRReporter
995 прочитания

Иван Колев

За пети път в историята на баскетболната Евролига Панатинайкос спечели купата. В един красив мач с инфарктен финал зелените заслужено победиха московчани с 73:71, с което написаха златна страница в Европейската спортна история. Препълнената зала създаде адекватна на голямото спортно събитие атмосфера, подхождаща на такъв финал.

За да се стигне до този финал обаче, детелините трябваше да изиграят един сравнително спокоен мач, в който на моменти водеха с 23 точки и който с нищо не предвещаваше, че ще се превърне в трилър, във финала на който Рамунас Сискаускас пропусна последния изстрел.

В началните минути на мача ЦСКА наложи свое темпо и поведе в резултата, но това трая само няколко минути. В четвъртата минута на мача Панатинайкос поведе с 13:12 и не позволи на московчани повече дори да изравнят резултата до края.В отговор на обрата червените проведоха три безрезултатни атаки и това като че ги обезкуражи.

Месина заложи на зонова отбрана, но това в последствие се оказа грешна тактика, поради отличните стрелци на зелените.Те успяха да направят шест тройки и разликата да достигне 23 точки във втората част. Обратът в мача дойде в третата част, когато детелините водеха с 23 точки 56:33.

Червените успяха да направят серия от 13:0 точки и стопиха разликата до 56:46.

Напрежението в началото на четвъртата част вече се бе покачило. Зелените почувстваха във врата си изгарящия дъх намосковчани. Тук изгря звездата на Перпероглу, който с точните си попадения върна отчасти статуквото - 65:52.

Месина в отговор вкара отново Сискаускас в игра и той буквално за секунди доведе резултата до 70:69. Диамантидис успя да запази хладнокръвие и резултата достигна 72:69, на което Сискаускас отговори с нови две точки 72:71. В оставащите 8,5 инфарктни секунди ЦСКА направи опит да вземе мача, но шансът бе на страната на Панайтинайкос .

Панайтинайкос (треньор Желко Обрадович): Спанулис, Перпероглу, Батист, Фотсис, Николас, Царцарис, Диамандидис, Пекович,  Ясикевичус

ЦСКА (треньор Еторе Месина): Зисис, Смодис, Сискаускас, Холден, Лорбек, Лангктън  Каун, Криапа, Планинич, Морис