Гърция и Хърватия отново завършиха с равен...

08 Септември 2010 / 00:09:32  GRReporter
1497 прочитания

С резултат 0-0 завърши мачът от класификационните кръгове за Euro 2012 между отборите на Хърватия и Гърция. Срещата се състоя в Загреб, където вече е станало традиция мачовете между двете държави да завършват с равен. Когато през 1996 година двата отбора се изправиха един срещу друг за квалификационните кръгове за Мондиал борбата завърши с 1-1. По време на приятелския мач, който играха през април 2001 година резултатът отново е равен, 2-2. Случайно или не, и тази вечер силите им се оказаха равни... С резултата от стадиона в Загреб Гърция реализира мечтата си и спечели 1 ценна точка.

Играта на гръцките национали през първото полувреме не беше особено силна. Като цяло обаче имиджът на отбора беше по-добър отколкото по време на мача с Грузия. Те бяха по-организирани и по-концентрирани, което още от самото начало си пролича на игрището.  На особено високо ниво беше защитата, която не позволи на противника да заплаши съществено гръцката врата. В чудесна форма се намираше Сократис Папастатопулос, който тази се превъплъти в „стената” на отбора. Пред защитата на гърка в чудо се видя дори и пословично бързият Олич.

Хърватия заплаши гостите си по време на 5-та минута с фаул на Мурич, но Сифакис спаси топката. Следват поредни опити за атаки от страна на домакините, гръцката защита обаче успешно елиминира всяка опасност. Целта на националите беше да не позволят на хърватите да вкарат гол. Особени опасности от страна на Хърватия нямаше, Но и самите гърци не наблегнаха на атаката. Най-силният момент за отбора  беше през 18-та минута, когато Самарас отправи шут към вратата на Руни, но топката излезе аут.

Хърватия влезе доста по-силно в играта през второто полувреме. През 47-та минута се стигна дори до гол изпълнен от играча Гелавич. В последствие обаче  беше отменен като офсайд. Същото се случи и две минути след това, когато Папастатопулос вкара гол на хърватите с глава... Веднага след това гол на синьобелите се опита да вкара Ракитич. Вратарят Сифакис спаси топката и запази резултата 0-0.

След 70-та минута хърватите станаха видимо по-нападателни и засилиха ритъма на играта. Граничар направи опити за гол през 82-та и 83-та минута, през 89-та Едуардо. По време на 93-та минута Едуардо оново се засили към вратата на Сифакис, но Папастатопулос и този път се оказа истинска стена...

Категории: Euro 2012 Гърция Хърватия равен мач футбол спорт Загреб класификации