Гърция без успех във Ванкувър

01 Март 2010 / 01:03:07  GRReporter
1111 прочитания

Със среден успех завърши мисията на гръцката делегация по време на Зимните олимпийски игри във Ванкувър. Целта  на гърците беше да се класират в първите 30, но нито един от състезателите не успя да заеме толкова висока позиция.  Скиорът Василис Димитриадис беше съпътстван от лош късмет и по време на второто си спускане в гигантския слалом той падна. Първият опит на скиора завърши с време 1.24.64, което го класира на 58-мо място от общо 103 състезатели. В гигантския слалом участва и състезателят Стефанос Алексиос – Цимикали, който зае 65-то място в крайното класиране с времена  1.29.21 и 1.30.95 от първото и второто си спускане съответно.  Скиорът Танасис Цакирис се класира на 80-то място  в дисциплината 20 километра ски бягане с време 57.42,1 от общо 88 състезатели. 45-годишният баща и състезател обаче не успя да стигне до края на 10-те километра спринт по биатлон. Една от причините за неуспеха се криеше и в тежките климатични условия. 19-годишната дъщеря на Танасис Цакирис  - Панайота  зае 85-то място на 15км. ски бягане  (от общо 86 състезатели) и 86-то място по биатлон на 7,5 км. Слабо се представи и Мария Дану, която се класира на 73-то място от общо 78 състезатели по  ски бягане на 10 км. с време 32:16.6.  Левтерис Фафалис отпадна от състезанията, тъй като не успя да постигне нужното време за да се класира сред първите 30 и да продължи  в по-нататъшната фаза. 34-годишният състезател имаше време в спринта 3.49,09 което го  класира на 50-то място (от общо  62 състезатели), а за да се намери сред първите 30 му трябваха 3.41,09. София Рали зае 53-то място в крайното класиране на гигантския слалом. По време на първото си спускане тя постигне време 1.22.86, а по време на второто 1.27.14. Това е най-доброто представяне досега на 21-годишната състезателка от Науса. Най-важната мисия, която все пак гръцките състезатели искаха да изпълнят по време на 21-те Зимни олимпийски игри  -  чистия спорт, е вече факт. Както самите те казаха преди заминаването си за Канада  чистият спорт е за тях един спечелен златен медал от игрите,  които впрочем мнозина ще запомнят като тъжни. Още от самото начало над тях падна сянката на смъртта на грузинския състезател по шейни загинал трагично по време на тренировка. Церемонията по отварянето на игрите започна с минута мълчание в памет на загиналия състезател...  Малко по-късно по време на запалването на огъня една от конструкциите на стадион Би Си Плейс не се вдигна и Уейн Грецки не можа да запали огъня. Главоблия на организаторите и на състезателите създаваха неочакваните обилните дъждове, които разваляха снежната покривка на ски и сноуборд пистите. Също така шест екипажа катастрофираха по време на първите два манша в състезанието по бобслей за мъже. Отборите на САЩ, Словакия, Япония, Русия, Великобритания и Австрия катастрофираха на едно и също място- завой номер 13...

Категории: ВанкувърЗимни олимпийски игри гръцка делегацияСпортОлимпийско движение