Футболният отбор на Панатинайкос надви Генуа в Атина

22 Август 2010 / 23:08:14  Емануела Карастоянова
1173 прочитания

С 2:0 за домакините завърши приятелският мач между отборите на Панатинайкос и Генуа, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Това беше последната приятелска среща на зелените и доказа, че те са напълно готови да започнат новия сезон. За жалост отборът не можа да се зарадва до край на победата си. Причина за това беше сериозната травма, която Сисе получи още в началото на мача. Той напусна игрището, а на негово място влезе Петропулос. Сисе ще бъде извън игрището и по време на първия мач от първенството на страната, който зелените ще играят с Шкода Ксанти след броени дни.  Освен травмата на французина играта затрудни и фаталното състояние на игрището. Новият „зелен килим” все още не си е легнал на мястото и влияе негативно на играта на футболистите. Безуспешни се оказаха опитите на домакините да „позакърпят„  тревната площ по време на почивката...

Както винаги така и тази вечер феновете подкрепиха отбора си. В  атмосферата обаче се усещаше напрежение породило се от масови скандирания против Вардиноянис.

Мачът започна с добра игра от страна на гостите. Опити за гол отбелязоха играчите Паласио и Тони, но и двата пъти топката успя да спаси вратарят Дзорвас. Крилата на италианците отряза голът на Карагунис. От дузпа, която Лето спечели, играчът прати топката  във вратата на Генуа по време на 36-та минута. Пореден опит за гол зелените направиха и по време на 44-та минута, но този път Едуардо спаси топката. Полувремето завърши с резултат 1:0 за домакините.

След почивката Панатинайкос влезе на игрището с нови играчи. Никос Ниоплиас остави само вратата без промени, където продължаваше да пази Дзорвас. Домакините показаха изключително  силна защита, с която италианците до края не успяха да се справят. Те почти не даваха шанс на гостите да излязат от своето поле, което направи шансовете им да атакуват вратата на Гърция почти нулеви. За сметка на това Панатинайкос не спираше да създава положения за гол. Положение за гол по време на 63-та минута имаше Силва Клейтон, но играчът се размина на милиметър с топката... Като дъжд заваляхапоредните опити за гол и ситуацията пред вратата на Едуардо стана инфарктна.

Вторият гол дойде по време на 67-та минута. Вкара го играчът Петропулос. По време на 72-та  минута вртата на италианците атакува отново Петропулос, а през 77-та Нинис. Макар и спечелили една добра преднина зелените не се отказаха да преследват шансове за трети гол. Това все пак не им се отдаде и мачът завърши с резултат 2:0.

Панатинайкос (Ниоплиас): Дзорвас, Бумсонг (46’ Сариеги), Канте (46’Биарсмир), Виндра (46’ Сейтаридис), Спиропулос (46’ Йоанидис), Жилберто (46’ Симао), Кацуранис (46’ Маринос), Карагунис (46’Нинис), Гову (46’Клейтон), Лето (46’ Димуцос), Сисе (17’Петропулос)

Генуа (Гасперини); Едуардо, Ранокио, Морети, Милането, Дайнели, Рафиня, Паласио, Тони, Скули, Место, Велосо

Категории: Генуа Панатинайкос приятелски мач Петропулос Карагунис ОАКА спорт футбол