flag_bg flag_gr flag_gb

Футболистите на Арис надвиха Атлетико Мадрид

16 Септември 2010 / 22:09:04  GRReporter
1340 прочитания

С 1-0 завърши мачът между футболните отбори на Арис и Атлетико Мадрид, който се игра на стадион Клеантис Викелидис в Солун. В духа на утвърдената традиция да печелят мачове на свой терен,  солунчаните и този път направиха едно много добро представяне, въпреки сериозните отсъствия. С резултата от тази вечер те спечелиха 3 точки и накараха  славният Атлетико Мадрид  да си тръгне... с наведена глава.

Арис още от самото начало влезе в играта с много добър ритъм. Успя максимално  да ограничи опитите на Атлетико да си проправи път до вратата на Сифакис. Домакините блокираха топката на испанците, а самите те до края на 20-та минута отбелязаха цели 3 опита за гол.  Шут на Хавито и  Мишел, а също и удар с глава на Лазаридис за момент заплашиха вратата на противника, но в последствие топката излезе аут. Шашнатият  Атлетико до този момент не заплаши нито веднъж Арис. Изключение направиха два шута на Форлан, но и те не донесоха промяна в резултата.  Арис за сметка на това продължаваше да е изключително активен. Отборът направи опит за гол още през 32-та минута. Руиз изпрати топката в мрежата на Де Геа, но в последствие гола беше анулиран, тъй като беше забелязано докосване с ръка. Първото полувреме завърши с резултат 0-0.

В началото на второто полувреме ритъмът на двата отбора се ускори. Атлетико навлезе в играта и притисна атаката. Добър опит за гол направи Диего Коста по време на 49-та минута, но Атлетико и сега нямаше късмет.  Играчите  на Арис отовориха веднага. През 50-та минута Мендринос за малко да вкара гол от корнер. Да Геа обаче беше в готовност и майсторски отстрани топката. Две минути по-късно домакините отново атакуваха вратата на испанците. Този път пред Сифакис се изправи Фати, но топката излезе аут.

По време на 59-та минута настъпи и щастливият миг за домакините. След подаване на Руиз, Хавито спря топката с гърдите си и я изпрати във вратата на Де Геа. Радостта на стадиона беше огромна...  След гола на Арис, Атлетико нямаше друг избор освен да се концентрира изцяло върху контраатаката. Но мечтаният гол си остана само в сферата на фантазията. Тази вечер испанците се оказаха по-слаби от гръцкия отбор. Дори Арис беше този, който беше на косъм от втори гол. По време на 70-та минута Руиз и Коке заплашиха вратата на гостите, но топката се удари в гредата и испанците можеха да си отдъхнат. Шансът за гол от страна на гостите беше най-реален по време на 79-та минута. Диего атакува гръцката врата,но Сифакис отстрани топката. Веднага последва  втори удар на бразилеца, този път с глава, но топката излезе аут.

Категории: Арис Атлетико Мадрид Солун стадион Клеантис Викелидис спорт футбол