Футболистите на АЕК все по-нагоре в първенството, Панатинайкос неузнаваемо слаб...

25 Октомври 2010 / 01:10:45  Емануела Карастоянова
1178 прочитания

С победа на жълто-черните завърши мачът между футболните отбори на АЕК и Панатинайкос, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Отборът на АЕК се представи чудесно тази вечер, играчите му дадоха буквално всичко от себе си. Обещанието на Хименез, че ще погледне в очите всеки играч поотделно и ще го попита дали във вените му тече  кръв или вода оказа своето влияние. Явно е, че подходът на испанеца е резултатен, а думите му стигат до сърцето на играчите. Тази вечер те изпълниха това, което той изиска от тях. Неуморно преследваха положения за гол и блокираха движенията на противника. Те дори не се забавиха да изпълнят целта си. Джибур вкара бърз гол на зелените още по време на 4-та минута. Това зарадва особено много близо 30- хилядната публика на стадиона, която още не беше спряла да ликува по повод началото на мача.

За разлика от АЕК, Панатинайкос определено не беше във форма тази вечер. Нещо повече. Слабото му представяне породи доста въпроси. Странно някак си прозвучаха думите на Ниоплиас на пресконференцията след мача. Без настроение и без да коментира той каза само, че  отборът не е бил силен, не е играл добре и е бил без присъствие.

АЕК имаше пълен контрол върху играта и на практика парализира движенията на Панатинайкос. До края на мача зелените така и не успяха да пробият защитата на жълто-черните, която наистина беше като невидима стена. Факт, който дори и самият Маноло Хименез отбеляза като успех е това, че Сисе от 90 минути отбеляза само 1 добър опит за гол. Защитата на АЕК се погрижи за това да „обезвредят” французина. Част от неуспеха на зелените се дължеше на и това, че участваха имаха  сериозни липси в попълненията. От игрището отсъстваха  Лето, Нинис и наказаният Гову.

По време на 41-та минута Луис Гарсия направи опит за гол, но топката се удари в гредата на вратата. Първото полувреме завърши с резултат 1-0.

През второто полувреме АЕК беше на една крачка от втори гол. По време на 48-та минута Джибур отправи с глава топката към вратата на Дзорвас, но в последствие тя излезе аут. Последва леко подобряване на играта на зелените. Те станаха по-нападателни и започнаха да преследват положения за гол. По време на 69-та минута опит за гол направи отново Луис Гарсия, но Саха спаси топката.

АЕК  имаше още два шанса за гол. Джибур атакува вратата на Панатинайкос,  но топката излезе аут. Опит за гол направи и Лаго, но Дзорвас отново беше на линия. За разлика от последните си мачове, тази вечер Дзорвас се представи наистина добре. След мача Хименез дори нарече вратаря най-добрият играч на Панатинайкос тази вечер.

Последните минути от мача бяха изпълнени с изключително силно  напрежение, тъй като зелените решиха да се преборят за  последните си шансове за гол. През 84-та минута Жилберто Силва загуби добър шанс за гол. Веднага след това Леонардо се опита да вкара гол на Дзорвас, но последният отново беше непобедим.

Категории: Панатинайкос АЕК Маноло Хименез Никос Ниоплиас спорт Футбол