Фиеста в зелено на стадион ОАКА в Атина

11 Април 2010 / 21:04:28  Емануела Карастоянова
1024 прочитания

С резултат 2:0 за зелените и огромна радост на феновете, които нахлуха бясно на стадион ОАКА  завърши мачът от 29-ти кръг на Супер лигата  между футболните отбори на Панатинайкос и Ираклис.  С победата си зелените успяха получат едната точка, от която се нуждаеха и с това спечелиха  първенството за 20-ти път в историята на отбора си.

Срещата между двата отбора започна зрелищно.  Още в първата минута гол на гостите вкара Джибрил Сисе, с което още от самото начало вдигна температурата на стадиона. През следващите минути Панатинайкос не спря да преследва шансове за гол.  Добър шанс за гол зелените имаха по време на 12-та минута, но не успяха да го използват. По време на 33-та минута Сисе се опита да спечели поредния си гол за вечерта, но акцията, която организира не завърши с успех.  Гостите не можаха да се похвалят с особено много опити за гол. Своя най-сериозен опит те направиха по време на 32-та минута, но не завърши с желания резултат. Първото полувреме завърши с гол на Сотирис Нинис вкаран точно  в 45-та минута...

През второто полувреме зелените не спряха да преследват положения за гол. Така в 6-та минута много добър опит  направи Нинис, но вратарят на Ираклис спаси топката. По време на 17-та минута той отново се намери близо до противниковата врата, но не успя да организира добре подаването си и топката отиде в краката на противниковата защита...

Своя опит за гол по време на 21-та минута направи и Жилберто Силва. За жалост опитът беше несмел и топката отиде право в ръцете на вратаря. В 25-та минута Нинис отбеляза пореден опит за гол, но и той не беше съвсем уверен. Зелените бяха обхванати от явно желание за пореден гол в тази среща... През 35-та минута много добър шанс за гол имаше Сисе, но той отново завърши с неуспех, тъй като топката се намери далеч извън пределите на вратата. Така резултатът 2:0 сложи край на мача и начало на фиестата на стадиона. С огромни бенгалски огньове, знамена, шампанско и масов апотеоз за своя отбор феновете поздравиха Панатинайкос.

Победите на зелените над отбора на Ираклис са станали почти традиция.  Последната загуба на Панатинайкос от Ираклис е от периода 1978-1979 година. Това е и единствената победа на Ираклис над зелените в Атина. От общо 49-те срещи, които отборите са имали Панатинайкос може да се похвали с 37 победи, 2 ремиса и само 1 загуба. Последната среща между двата отбора беше през периода 2006-2007 година, когато зелените победиха с 3:0 на стадион ОАКА.

Категории: Панатинайкос Ираклис спорт футбол победа зелени