Европейските шампиони Вулиагменис победиха на водна топка Олимпиакос

21 Май 2010 / 21:05:34  Емануела Карастоянова
1207 прочитания

Поредния си успех отбеляза женският отбор по водна топка и шампион на Европа, Вулягмени. В първия мач от крайната фаза на плей-офите той победи отбора на Олимпиакос с 8-6. С победата си от басейна в Пирея Вулягменис спечели преднина 1-0. Ако отборът победи и в следващите два мача, които ще играе на свой терен ще спечели първенството.

Мачът започна със силна игра от страна на бяло-червените. Те имаха вяра в себе си и достатъчно подкрепа от страна на феновете. Поддържаха защитата си добре, факт който определено затрудни гостите да си пробият път към вратата. Първите 8 минути не дадоха на Вулягмени шанс да покаже възможностите си. До края на минутите отборът сякаш не успя да намери ритъма си. Сетът завърши с 1-1.

По време на втория сет бяло-червените за момент дори поведоха в резултата. С голове от страна на Манолиудаки и Псуни Олимпиакос спечели преднина 1-3. Последва обаче серия от 0-3 от шампионките на Европа. Головете вкараха Геролиму и Лиоси от страничната линия. С атаките на двете състезателки отборът спечели преднина 3-4 за първи път в мача.
По време на третия сет настъпи най-силният момент за гостите. Те се концентрираха и хладнокръвно и без стрес показаха какво могат наистина... Увеличиха разликата в резултата с цели 3 гола. Нападателката, която спечели точките беше Константина Кутели. Друг елемент, който гостенките засилиха беше защитата. Те блокираха опитите на домакините за гол. А отборът домакин до последния момент се бореше за шансове за гол. Беше явно, че момичетата на Олимпиакос бяха далече от мисълта да се предадат.

По време на последния сет те засилиха атаките и укрепиха защитата си. Именно това попречи на нападателките на Вулягмени да реализират до край шансовете си за гол. Те забавяха топката прекалено дълго в ръцете си, често без шанс да я насочат в правилната посока. Гостенките имаха серия от несмели и колебливи подавания. Тази промяна в играта на шампиона на Европа изнерви треньорката на отбора. През последния сет тя пристъпи към не една смяна в състава на отбора. Дори и това обаче не помогна на гостите да наваксат загубата. Момичетата на Олимпиакос вкараха 2 поредни гола....

Играта, която се развихри на басейна в последните минути на мача събуди силни емоции. Почти е последния момент състезателката Антигони Руби успя да спечели точки, благодарение не които крайният резултат се формира 8-6 за гостите.

Минути: 1-1, 2-3, 1-3, 2-1

Олимпиакос (Павлидис): Леоцини, Томашкович, Псуни, Манолиудаки, Аврамиду, Маврелу, Феску, Андонаку, Баломенаки, Мораити, Милонаки, Сун

Вулягмени (Камену): Дел Сото, Цукала, Мелидони, Пантелиду, Лиоси, Мораитиду, Асимаки, Рубеси, Геролиму, Петри, Кутели, Лара, Кувду, Кулиераки, Цигарида.

Категории: водна топка Олимпиакос Вулягмени плей оф