Бяло-червените на път към четвъртфиналите на Евролигата

24 Март 2010 / 03:03:33  GRReporter
985 прочитания

Победа макар и нелесна отбелязаха бяло-червените по време на срещата си с полския противник Проком Трефл в мача от Евролигата, който се игра на игрището СЕФ в Атина. Резултата  83-79 домакините извоюваха „с пот на челото” .  Бяло-червените определено не бяха в най-добрата си форма, а гостите се оказаха труден противник. Въпреки че отборът на Проком Трефл за първи път в историята си играе в осмицата на Евролигата, успя да покаже ниво, което определено затрудни домакините. Срещата на бяло-червените с поляците даде начало на борбата им за класиране в четвъртфиналите на Евролигата,  които ще се проведат в Париж от 7-ми до 9-ти май. Двата отбора ще се срещнат отново на 25.03 (в Атина) и на 30.03 (в Полша).

Мачът започна с натрупване на преднина от страна на гостите. В първите 10 минути Олимпиакос не успяваше да намери ритъма си, факт който Проком използва и така само за 4 минути той поведе с 11-0. Домакините имаха явен проблем с атаката, а ситуацията още повече усложняваше силната защита на Проком.  Най-голяма заплаха за бяло-червените бяха играчите Барел и Удс (бивш играч на Олимпиакос, а в момента  най-силният играч в отбора на Проком).  Двамата успяваха да надвият защитата на домакините и да спечелят  точки за отбора си. Джош Чилдрес беше този, който промени резултата. Американецът проби защитата на гостите и навакса загубената преднина от страна на бяло-червените. Това сложи началото на един малък обрат на игрището. Към акция пристъпи и Линас Клейза, който добави своите точки към спечелените от Чилдрес. Щастливият обрат обаче не трая дълго. Той подейства като студен душ на гостите, които само след броени минути влезоха отново в ритъм и си възвърнаха  загубената  позиция.  Така по време на втория период Олимиакос отново попадна в омагьосан кръг – не успяваше да пробие защитата на поляците и да спечели точки, като самият той имаше разхлабена  защита ( факт който гостите използваха).  Проком пристъпи към силна атака и отново натрупа преднина. По време на 17-та минута отборът  поведе  с 32-26.  Играчът който изравни резултата беше Линас Клейза – по време на 19-та минута бяло-червените догониха поляците и изравниха на 35-35.  Дори и тази акция обаче на задържа бяло-червените задълго на водеща позиция. Играчите на Проком отново успяха да натрупат  преднина.  До окончателно обръщане на резултата доведе играчът Теодосич. Спечелената от него преднина майсторски „запечата”  Клейза. Така в 28-та минута домакините поведоха с 60-51 и поеха по пътя на победата ( макар и трудна...)

Олимпиакос (Панайотис Янакис): Папалукас, Пен ,Чилдрес, Вуишич, Бурусич, Халперин, Клейза, Маврокефалидис, Бевърли, Теодосич, Схорцианитис

Проком (Томаш Пачесаж ): Харингтън, Логан, Ягла, Лапета, Шчотка, Варда, Удс, Барел, Июинг, Хричанюк

Снимка: sport24.gr

Категории: Проком Олимпиакос Евролига четвъртфиналиБаскетболСпорт