Бенфика сломи АЕК в Португалия

18 Декември 2009 / 08:12:42  GRReporter
854 прочитания

Емануела Карастоянова
С 2:1 завърши мачът от Европейската лига между Бенфика и АЕК, който се игра в Португалия. Домакините показаха една добра нападателна игра, а също че буквално и преносно са господари на терена. Още от самото началото мачът започна с атака на Бенфика. През 13-та минута неуспешен опит за гол направи Miquel Vitor, а първият опит за гол в отговор на атаката на домакините, АЕК направи през 18-та минута. Опитът бе направен от Кафес, който през първите 25 минути на играта не спираше да атакува вратата на домакините.
Супер шанс за гол с класически шут се появи малко по-късно при Исмаил Бланко, но вратарят на Бенфика Julio Cesar спаси топката. По време на 43-та минута Мартинс направи опит за гол спасен от гръцкия вратар. Първото полувреме завърши с гол за домакините вкаран от нападателят Di Maria по време на 44-та минута. През второто полувреме и особено в неговото начало португалският отбор показа една много координирана игра.
АЕК от своя страна игра динамично, за да  навакса загубата и създаваше добри положения и шансове за гол. След 18-та минута гостите отбелязаха доста опити за гол, създадоха добри положения, но не можаха да ги използват. През 22-та и 24-та минута Бланко направи два опита за гол, като по време на първия  топката бе засечена от защитниците на домакините, а по време на втория бе спасена от вратаря.
През 27-та минута Di Maria вкара на гостите и втория гол - технически чудесно изпълнен, с което показа, че Бенфика напълно владее играта. Шанс за АЕК да се включи отново в играта бяха опитите  на Херси и Кафес за гол (през 31-та и 37-та минута), но не бяха успешни. Една минута след това късметът дойде и на страната на гостите – Бланко вкара топката във вратата на Julio Cesar чрез отлично подаване от страна на Георгиас. Голът вкаран от Бланко обнадежди играчите на АЕК и през последните минути на второто полувреме те буквално бомбардираха вратата на противника.
Не успяха обаче да изравнят резултата и по този начин отборът на Бенфика спечели 15 точки, а отборът на АЕК 14, които също му дават преднина.

АЕК (Душан Байевич): Осака, Кафес, Майсторович, Арауко, Мандука, Георгиас, Раухо, Херси, Генцоглу, Яхич, Йортаке, Салива

Benfika (Jorge Jesus): Cesar, Felipe, Miranda, Schaffer, Coentrao, Di Maria, Garcia,  Martins, Vitor, Gomes, Weldon

Категории: АЕК загуба БенфикаФутбол