Барселона разби Панатинайкос с 5:1

15 Септември 2010 / 00:09:56  GRReporter
1012 прочитания

С 5:1 завърши мачът между футболните отбори на Барселона и Панатинайкос, който се игра на стадион Camp Nou в Барселона. Срещата сложи начало на кръговете на Champions League и както можеше да се очаква... не донесе точки на зелените. Отборът на Барселона се показа в целия си блясък и игра със сила и хъс достойни за завист. С майсторски подавания и отлична форма на звездата Меси, испанците не дадоха на гостите да си поемат дъх.

Барселона пристъпи към атаки още в самото начало на мача. Офанзивата на испанците започна  по време на 2-та минута, когато Меси даде старт на загрявките си за бърз гол. Аржентинецът заплаши вратата на Дзорвас, но гъркът отстрани топката. По време на 5-та минута домакините отбелязаха два поредни опита за гол, но  Дзорвас отново се показа в добра форма. Той отстрани топката на Цави, а секунди след това атаките на домакините парира окончателно Виндра, като изкара топката аут. Макар и първите опити за гол да завършиха с неуспех, испанците бързо успяха да „загреят” терена пред гръцкия вратар... Барселона като на магия устройваше атаки, а впечатление правеше, че нападателите никога не оставаха сами. Те бяха заобиколени от поне 3,4 съотборници,  което в комбинация със страхотната техника показа един неудържим отбор на игрището...  Панатинайкос трудно  успяваше да задържи топката за повече от няколко секунди. Не успяваше също така да проследи движенията и ритъма на противника.

По време на 11-та минута Меси отново премери силите си с Дзорвас. Последната дума имаше обаче вторият. Поредната атака дойде след 3 минути. Опит за гол направи Вия, но и това не се оказа щастливият момент за Барселона. Голът дойде съвсем неочаквано от страна на Панатинайкос. По време на 20-та минута испанците изненада Гову и с чудесен шут вкара топката във вратата на Валдез. Радостта на стадиона наистина беше огромна. За отбора си ликуваха близо 2500 фенове. Зелените не успяха обаче да се радват на успеха си дълго. Само 2 минути след гола Меси припомни за себе си и без някой да забележи той се придвижи през защитата и вкара топката във вратата на Дзорвас.  Изненадата беше доста неприятна и напълно секна радостта от вкарания преди броени минути гол.

По време на 33-та минута домакините  окончателно „дадоха тон” на мача. и поведоха в резултата. Гол на Дзорвас вкара Вия от подаване  с глава на Бускетс. Полувремето завърши с още един гол от страна на домакините. Вкара го през 44-та минута Меси с техника и разиграване на топката, каквото само той може да покаже. На игрището се разигра истински театър, след като след седем подавания на испанците, които могат да направят човек „разноглед” Меси се озова пред вратата на Дзорвас и като с магическа пръчка вкара отбеляза гол.

Панатинайкос не създаде положения за гол. След успеха на Гову отборът се доближи за втори път до вратата на Барселона само веднъж.  В района на Валдез за кратко се озова Лето, но се оказа сам и не успя да задържи топката.

През второто полувреме атаките на Барселона продължиха. Отборът не се отказа от бързия си ритъм. Головете не закъсняха. През 78-та минута, по време на една от масираните атаки, Меси удари топката последователно и в двете греди на вратата. Педро, който беше в близост я вкара в мрежата и резултатът стана 4-1. Прези 83-та минута Дзорвас успя да задържи резултата 4-1, но малко след това дойде и петият гол. Вкара го с глава Алвес от подаване на Меси.

Категории: Барселона Панатинайкос Меси Дзорвас мач Champions League СпортФутбол