Америка даде урок по баскетбол на Гърция в Атина

26 Август 2010 / 00:08:02  Емануела Карастоянова
4085 прочитания

С 59:87 за домакините завърши приятелският мач между баскетболните национали на  Гърция и Америка, който се игра на игрището ОАКА в Атина.  Срещата с отбора на Америка беше последният приятелски мач на Гърция преди началото на Световното първенство по баскетбол в Турция.

Двата отбора са се изправяли „лице в лице” вече 10 пъти в историята си. 8 от срещите завършват с победа за Америка, 2 с победа за Гърция. Последната победа на гърците е от Световното през 2006 година, когато надвиха противника си със 101:95. В Атина обаче американците успяха да докажат, че загубата от 2006 година е само лош спомен от миналото. Тази вечер те представиха една изключително добра игра, която послужи за „загрявка” с оглед на първенството, което започва след броени дни в Турция.

Отборът на Америка игра със самочувствие и хъс. На доброто му психическо  състояние не повлияха дори и освиркванията от страна на гръцката публика. Благодарение на силната си защита и резултатната атака гостите бързо натрупаха преднина. По време на 15-та минута те водеха с 30:17. Беше очевидно, че домакините не успяват да отговорят на темпото. Въпреки силната подкрепа на феновете, които бяха препълнили залата в олимпийския комплекс Гърция не успя да отвърне на атаките на гостите. Отборът не влезе в играта навреме, а в последствие допусна и грешки. Осезаема беше липсата на Схорцианитис. Поради травма играчът остана на скамейката.

Американците успяваха да си пробият път към коша на Гърция като заблуждаваха домакините с ефектни трикове. Играта им беше обмислена и зрелищна, а подаванията  умели. Топката им като по чудо излизаше от на пръв поглед силна защитна блокада и попадаше право в мрежата... пред очите на гръцките гардове.  Костас Царцарис беше играчът, комуто се отдаде да спечели известна преднина за домакините. Първото полувреме завърши с резултат 42-32 за гостите.

Второто полувреме започна с атаки от страна на домакините. Коша на Америка атакува с успех Василис Спанулис. Гърция видимо подобри и защитата си. Въпреки това обаче не успя да догони противника си в резултата. Нещо повече. Благодарение на атаките на Кевин Гранд, по време на 25-та минута разликата стана двуцифрена – 52-37.

Макар и от този момент насетне домакините да бяха загубили мача, те не се предадоха. Борбата трая буквално до последната минута. Това всъщност можеше да се очаква, тъй като именно въз основа на мача с Америка треньорът Казлаускас ще определи състава на отбора за първенството в Турция...

Гърция (Казлаускас): Каймакоглу, Зисис, Спанулис, Калатис, Фоцис, Придезис, Перпероглу, Царцарис, Диамантидис, Вуюкас

Америка (Krzyzewski): Billups, Durant,Rose, Gay, Granger, Love, Odom,Chandler, Gordon,Westbrook, Curry

Категории: национали баскетбол Гърция приятелски мач Америка ОАКА спорт