АЕК - ПАОК 0:0 и игра на нерви

28 Април 2010 / 20:04:49  Емануела Карастоянова
1020 прочитания

С резултат 0:0 завърши мачът от фазата на плей-офите между футболните отбори на АЕК и ПАОК, който се игра на стадион ОАКА в Атина. АЕК не успя да покаже добра игра, а резултатът от мача с ПАОК го класира назад във футболната класация. В момента отборът има само 2 точки. За разлика от домакините гостите успяха да постигнат целта си. Резултатът от мача беше за тях удовлетворителен, тъй като им беше напълно достатъчен за да спечелят желаната 1 точка. Така в момента отборът на ПАОК е с 4 точки в класацията на плей-офите. Гостите постигнаха целта си лесно. Отборът на АЕК не беше силен противник тази вечер...

И така, мачът не можа да предостави спортната гледка, каквато повечето зрители очакваха да видят. Отборите не създаваха положения за гол, а ритъмът на играта беше бавен и монотонен. Играта на стадиона беше вяла, без динамика. И все пак, през първото полувреме нападателите на АЕК направиха няколко опита да си прокарат път до вратата на Халкяс. Нямаха обаче никакви шансове за успех. Защитата на ПАОК анулираше всеки опит за атака. Добър шанс за гол жълто-черните имаха по време на 36-та минута, когато от фаул на Мандука топката пое Манолас, но не успя да оползотвори шанса.

ПАОК имаше само два шанса за гол през първото полувреме. Не успя да оползотвори нито един от тях. Вторият опит се дължеше на грешка – Араухо подаде топката на Муслимович, но последният я изкара аут.

След тази фаза Байевич пристъпи към смени и на мястото на Леонардо на игрището влезе Дзибур. По време на 21-та минута Байевич направи и втората смяна. На мястото на Бланко на игрището влезе Немет. Дори и след тези смени обаче отборът на АЕК не успя да постигне успеха, който постигна по време на предишния мач с Астерас Триполи.

С течение на времето за всички ставаше ясно, че незадоволителната игра на домакините ще трае до края на мача. АЕК не успяваше да нападне по никакъв начин вратата на гостите, като с това предоставяше една гледка, която малцина можаха да преглътнат.

АЕК ( Душан Байевич): Саха, Майсторович, Манолас, Лагос, Араухо, Кафе,Яхич (Герейро), Мадука, Леонардо (Дзибур), Скоко, Бланко (Немет)

ПАОК (Фернандо Сантос): Халкяс, Гарсия, Витоло, Цирило, Сорлен (Единьо), Контрерас, Лино, Вейриня, Ивич (Филомено), Савини

Категории: АЕК ПАОК плей офСпортФутбол