За четвъртфиналите по шорттрек на 500м. се класира Евгения Раданова, гъркинята Панайота Цакири зае 86-то място по биатлон на 7,5 км.

15 Февруари 2010 / 03:02:50  GRReporter
1134 прочитания

86-то място зае гръцката олимпийска състезателка Панайота Цакири по биатлон (спринт) на 7,5 км. по време на 21-те Зимни олимпийски игри във Ванкувър.  Златния медал взе словачката Анастасия Кузмина, сребърния германката Нюнер, а бронзовия  французойката Дорин. Българската състезателка  Евгения Раданова успя да се класира за четвъртфиналите в дисциплината шорттрек – 500 м.  Трикратната олимпийска медалистка спечели осма серия с  време 45,125 като поведе в серията още от самото начало.  Другата българска състезателка по шорттрек Марина Георгиева  бе дисквалифицирана по време на седмата серия, в която тя направи два фаулстарта. (Най-добро време и олимпийски рекорд отбеляза китайката Мън Ван – 43,926 секунди). В първия ден от игрите във Ванкувър българите стартираха и в дисциплините едноместна шейна и биатлон спринт.  Въпреки шока от трагичния инцидент с грузинския състезател Нодар Кумариташвили, който ден преди започването на игрите загина попаднал в 270-градусов вираж на последния завой на улея, българските състезатели по едноместна шейна  Петър Илиев и Иван Папукчиев намериха сили и преодоляха първоначалния си  стрес от инцидента.  Петър Илиев  държи засега 34-то място с 1:41, 049 минути от двете спускания и се очаква да стартира в следващите два манша. Иван Папукчиев се нареди на 36-то място с време от двата манша 1:41,841 минути.  Състезателката по биатлон (спринт) Нина Кадева зае 62-ро място с време 22:32,4 минути и три грешки в стрелбата.

Освен със сянката на смъртта и с гафа по време на церемонията по запалването на огъня (една от конструкциите на жертвеника на стадион Би Си Плейс не се вдигна и  Уейн Грецки не успя да запали огъня) организаторите на не дотам успешните 21-ви Зимни олимпийски игри са принудени да се борят и с фаталното време. Обилните дъждове изипали се през последните дни затрудняват всячески провеждането на състезанията, създавайки на домакините неимоверни главоболия.  Влежите станаха  причина снегът  в сноуборд курорта Сайпърс Хил да изчезва, в резултат на което 95% от състезателите не са минали цялото трасе... Оскъдната снежна покривка организаторите  покриват с винил и кувертюра, в опит да я предпазят от изливащия се дъжд...

Категории: Ванкувър Евгения Раданова Панайота ЦакириСпортОлимпийско движение