Мъжкият отбор по водна топка на Олимпиакос се сбогува с осмицата на Евролигата

14 Февруари 2010 / 09:02:42  GRReporter
890 прочитания

С неуспех завърши мисията на мъжкия отбор по водна топка на Олимпиакос в Черна гора.  Бяло-червените се срещнаха с отбора на Будва и в мач от 5-ти кръг на втора група загубиха с 9:11, което сложи край  и на надеждите им за по нататъшно класиране в осмицата на Евролигата. По време на срещата  с отбора противник те не показаха особено мотивирана игра, а по-скоро слаба и дезориентирана. Победата от мача с Будва беше единствената предпоставка за класирането им в по-нататъшния етап на Евролигата. За жалост нито за минута от мача те не можаха да убедят никого, дори и себе си, че целта на срещата им е действително победа. Така бяло-червените се сбогуваха с мисълта за влизане в осмицата на Европа...

Добра игра Олимпиакос показа само по време на първите осем минути, когато успя да спечели преднина макар и минимална.  Атаките си домакините извършваха лесно, тъй като защитата на гостите беше учудващо слаба. Лекотата, с която Будва поведе в резултата изненада и самите играчи на Олимпиакос -  бивши шампиони на Европа.

Загубата от отбора на Будва е четвъртата под ред загуба за бяло-червените. По време на последния си мач, който играха с отбора на Партизан в Пирея те показаха не по-добър имидж... Загубиха с 9:11, допускайки грешки поради слаба концентрация и  проблеми със защитата.

Периоди: 3-4, 6-2, 2-0, 0-3

Будва (Веселин Кривокапич) :  Пекович, Паскович, Данилович, Франичевич, Чирич, Трбойевич

Олимпиакос (Вангелис Патерос) : Делакс, Хадзитеодориду, Г. Афрудакис, Комадина, Х.Афрудакис

Категории: Олимпиакос Будва водна топка ЕвролигаСпорт