Лесна победа на Панатинайкос над Панйониос. Строгите мерки на треньора Ниоплиас дават резултат

26 Септември 2010 / 00:09:10  GRReporter
1040 прочитания

С 2-1 завърши мачът между футболните отбори на Панатинайкос и Панйониос, който се игра на стадион ОАКА в Атина. Срещата от тази вечер беше един добър старт за отбора на Панатинайкос. Както се оказва строгите мерки предприети от Никос Ниоплиас и заплахите, че който не дава 100% от себе си на игрището няма място на него дават резултат. След доста строг период от тренировки зелените успяха да победят противника си дори по-лесно отколкото предполагаха.

Домакините влезоха в играта силно. През първите 15 минути те успяха да спечелят 5 корнера. Панйониос се активира едва през 18-та минута. Шут на Риера заплаши за момент вратата на Дзорвас, но в последствие топката излезе аут. Панатинайкос заплаши за първи път гостите пък през 28-та минута. Нинис отправи топката с глава към вратата, но вратарят Махос я спаси.

През следващите няколко минути игрището се превърна на бойно поле.... Шансовете „заваляха” един след друг. От подаване на Гарсия Лето отправи топката към вратата на Махос. За момент опасността висеше във въздуха, но в последствие топката отново излезе аут. Минута след това Риера пристъпи към контраатака. Дзорвас обаче с лекота спаси топката. През 33-та минута близо до гол беше и Сисе, но Махос отново си каза думата. Много добър шанс за гол зелените имаха по време на 39-та минута, когато към акция пристъпи отново Сисе. Латка обаче отне топката на френския нападател и спаси отбора си...

Първият гол в мача дойде едва минута преди края на първото полувреме. Вкара го играчът Нинис. Първоначално Махос изненада 20-годишния футболист и спаси топката, но Нинис не се предаде и я вкара повторно във вратата с глава. Така първото полувреме завърши с резултат 1-0 за домакините.

През второто полувреме опитите за гол от страна на зелените продължиха. През 52-та минута вратата на Панйониос нападна Сисе, но и този път Махос се оказа непобедим. През 59-та минута дойде ред и на Кацуранис да направи своя опит, но топката отново излезе аут. По време на 62-та минута зелените отбелязаха и втория си гол, изпълнен от Кацуранис. Истината е, че Панатинайкос имаше не един шанс да вкара и трети гол... Пропусна обаче една дузина шансове. В последните минути на мача гол на домакините вкара Панйониос. Изпълни го играчът Кумордзи.

Категории: Панатинайкос Панйониос Нинис Кацуранис спорт футбол